Pierwsza powieść to „Rudy” – jedna z najbardziej poruszających powieści Jacka Ketchuma. Wspaniała opowieść o starszym człowieku szukającym sprawiedliwości.
Kiedy troje nastolatków zabija mu psa, Avery Ludlow puka od drzwi do drzwi, szukając pomocy niczym Gary Cooper w westernie "W samo południe".
Ketchum podejmuje w „Rudym” jeden z tematów, które poruszają go najmocniej
bezsilność jednostki, która próbuje przeciwstawić się nonsensom rządzącym systemem. Ale nie tyle interesuje go krytyka pewnych norm społecznych i prawnych, co dramat człowieka, któremu odebrano wszystko, co kochał.
„Rudy” to kameralna, poruszająca i mądra powieść, w której, jak rzadko, Ketchum
pozwala sobie na zapalenie niewielkiego światełka nadziei, tlącego się gdzieś na końcu pogrążonego w cieniu tunelu.
Prawo do życia
Druga powieść umieszczona w tomie jest chyba tym utworem, który jest najbliżej słynnej „Dziewczyny z sąsiedztwa”. I to powinno wystarczyć za całą rekomendację.
„Prawo do życia” to kolejne, oparte na prawdziwej historii porwania Coleen Stan, wstrząsające studium zła drzemiącego w człowieku.
Ketchum po raz kolejny przekracza granice literackiej bezkompromisowości.
Z bolesną precyzją dokumentalisty opisuje okropieństwa, które przydarzyły się Sarze Foster, uprowadzonej przez aktywistów ruchu na rzecz przeciwdziałania aborcji.
Poddana fizycznym i psychicznym katuszom, wbrew intencjom oprawców, powoli
zbiera w sobie siły, by stawić czoła porywaczom.
Jack Ketchum nasze własne, prywatne lęki zamyka w wilgotnej piwnicy Stephena
i Kath Teach i każe nam patrzeć na ludzkie zwyrodnienie.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: