W Ogrodzie Oliwnym młody człowiek czeka na śmierć. Rozpamiętuje swoje życie, wiedząc, że niebawem zjawią się żołnierze, by go pojmać i zaprowadzić przed sąd. Jaka siła uczyniła z tego syna cieśli cudotwórcę? Czy jest on - jak uważają jego uczniowie - synem Boga? Aż do ostatniej chwili Jeszua nie jest pewien niczego - prócz tego, że umrze.
Trzy dni po ukrzyżowaniu Jeszui namiestnik Piłat dowiaduje się z zaskoczeniem, że ciało "magika z Nazaretu" zniknęło. Kto je wykradł? Dlaczego pewni ludzie - wśród nich i żona Piłata - twierdzą, że Jeszua zmartwychwstał? Te i inne pytania nie nie dają namiestnikowi spokoju.
W listach do brata daje upust nurtującym go uczuciom i wątpliwościom, powraca do zdarzeń, na które niegdyś nie zwrócił uwagi, relacjonuje zasłyszane opowieści, próbując je zrozumieć i przypisać im sens. "Sprawa Jeszui" zaczyna nadawać życiu Piłata nieoczekiwany, dramatyczny bieg... [edytuj opis]
"Ewangelia według Piłata" bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Najbardziej podobało mi się ukazanie Jesziu, który jest przedstawiony jako zwykły człowiek miotany wątpliwościami, jest niepewny, niekiedy nie dowierza, a także się buntuje. Autor przedstawił także tą historię ze strony Poncjusza Piłata, człowieka myślącego trzeźwo, patrzącego na świat realnie i obserwujemy jego kiełkującą przemianę, narodziny chrześcijanina.
"Ewangelia..." pozwala się zastanowić nad wieloma rzeczami i spojrzeć tą znaną opowieść pod innym katem. Polecam nie tylko chrześcijanom.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: