Nick kochał Chloe. Chloe kochała Nicka. Łączyła ich namiętna, uzależniająca i wszechogarniająca miłość, której poza przypadkowymi pokusami i kilkoma przemilczeniami nic nie mogło zagrozić. Tak im się wydawało... Niespodziewany, niezwykle brutalny i przerażający akt przemocy wywrócił ich świat do góry nogami, zmieniając na zawsze jego emocjonalny krajobraz. Teraz oboje muszą walczyć o życie, a każde z nich walczy o nie samotnie...
"Wstrząsający opis fizycznych i psychicznych cierpień dwojga ludzi, którym życie wybuchło w rękach...".
"Sunday Telegraph"
Glen Duncan urodził się w Bolton w Wielkiej Brytanii w roku 1965. Pochodzi z rodziny brytyjsko-hinduskiej. Studiował filozofię i literaturę na Uniwersytecie Lancaster. W roku 1990 zamieszkał w Londynie, gdzie przez cztery lata pracował w księgarni. W 1994 wyjechał wraz z ojcem do Indii, a potem sam do Ameryki, po której namiętnie podróżował pociągami. Jest autorem sześciu powieści. Obecnie mieszka w Nowym Jorku i Londynie.
"Czasami zdarza się najgorsze. To jest więcej niż tylko ból. Najgorsze jest wtedy, kiedy ktoś zadaje ci ból. Najgorsze jest cierpieć, bo ktoś inny tak postanowił. Widzieć, że jego rozkosz rośnie wprost proporcjonalnie do twojego cierpienia. Że jego zdolność do odczuwania rozkoszy jest wszechogarniająca, podczas gdy twoja zdolność znoszenia bólu ma granice. Mieć świadomość, że twoja zdolność znoszenia bólu dobiegnie końca na długo, zanim wyczerpie się jego zdolność do odczuwania rozkoszy. Rozumieć od samego początku, że bez względu na to, jak bardzo będziesz cierpieć, to i tak nie wystarczy."
Dodał: belusia
Dodano: 17 III 2009 (ponad 16 lat temu)
+10
"Kochając kogoś, dajesz mu władzę, by cię unicestwił. To bardzo prosta zależność, której jakoś nikt nie spieszy się uznać. Kochanie kogoś – zakochanie się w kimś – przewiduje dwa możliwe scenariusze: w pierwszym miłość jest odwzajemniona; w drugim, zdradzona. To wszystko. Pierwsza możliwość jest nierozerwalnie związana z drugą"
Dodał: belusia
Dodano: 17 III 2009 (ponad 16 lat temu)
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: