Tytuł oryginalny: Fear Nothing
Rok wydania: 1997
Rok wydania w Polsce: 1998
Strony: 354
Dwudziestoośmioletni letni pisarz Christopher Snow żyje niemal jak wampir w domu położonym w kalifornijskim miasteczku Moonlight Bay. Ze względu na rzadką chorobę genetyczną może jedynie funkcjonować w ciemności, bowiem światło jest dla niego zabójcze. Gdy ojciec Chrisa umiera na jego oczach w szpitalnym łóżku, popada w odrętwienie. Schodzi do kostnicy, aby pożegnać się z ukochanym tatą i ze zdumieniem odkrywa, że jego zwłoki zostały podmienione. Co mogły oznaczać ostanie słowa zmarłego - "Zabij wszelki strach"? Komu potrzebne było jego ciało? Dlaczego zamordowano pielęgniarkę - jedyną osobę, która mogła odpowiedzieć na pytania? Chris wie, że jemu także grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, ale to nie powstrzyma go przed poszukiwaniem prawdy - prawdy o własnej przeszłości. Moonlight Bay okazuje się areną przerażających eksperymentów genetycznych.
Żaden mieszkaniec nie może czuć się bezpieczny. (Albatros) [edytuj opis]
Dodano: 12 VIII 2012, 10:46:45 (ponad 12 lat temu)
00
k to bywa Koontza jest i tematyka osób niepełnosprawnych, przyjaźń i przestrzeganie przed manipulowaniem genetyką. Dlatego mianowicie sięgam po jego książki.
Szczególnie lubię ostrzeganie przed manipulowaniem genetyką, bo również mam takie zdanie jak autor co do tego. Ingerowanie w ludzką naturę nie jest dla nas dozwolone- szperanie w genach, klonowanie, zmiany w mózgu. Nie! I jeszcze raz nie! Koontz pokazuje nam złe skutki takiego postępowania. Cenią go za to.
W „Zabójcy strachu” spodobały mi się bardzo rozmyślenia głównego bohatera, na tematy życia, postępowania, przyjaźni. Niektóre fragmenty skłoniły mnie do refleksji.
Plusem tej książki jest również groza, w jaką wprawia książka.
Dan Koontz uważa „Zabójcę strachu” za swój najlepszy utwór, według mnie jest to naprawdę bardzo dobra książka, ale w osobistym rankingu nie stawiam jej w pierwszej trójce
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: