„Monopolowe pamiętniki” Tomasza Więsaka to pełna patologicznych wątków powieść przedstawiająca wydarzenia z życia osób, które za sprawą nałogu alkoholowego sięgają prawdziwego dna. Swoje życie traktują, jak jedną wielką zabawę, w której liczy się tylko „ubarwianie” szarości każdego dnia napojami wysokoprocentowymi.
Fabuła powieści rozgrywa się na jednym z gdańskich blokowisk, a konkretnie w sklepie monopolowym oraz w jego pobliżu. To właśnie tam spotykają się główni bohaterowie, nałogowi alkoholicy, którzy wymieniają między sobą własne poglądy i dzielą się opowieściami o swoich przeżyciach. Wszystko widziane jest oczami sprzedawcy sklepu monopolowego. Dla głównych bohaterów to miejsce spotkań jest niczym „świątynia”, w której płynie alkoholowe „źródło”, z którego spożywanie jest dla nich sensem życia. [edytuj opis]
"Sklep monopolowy był dla nich niczym świątynia, do której udawali się każdego dnia, a spożywanie alkoholu stało się rytuałem, który codziennie odprawiali. Wielu z nich miało wielkie problemy z prawidłowym wysławianiem się w ich ojczystym języku."
Dodał: agnieszka3201
Dodano: 02 III 2016 (ponad 9 lat temu)
00
"- Radość wielka ze mnie tryska, jak ci strzelam z piąchy w pyska – odpowiedź Boksera była błyskawiczna i równie „poetycka”."
Dodał: agnieszka3201
Dodano: 02 III 2016 (ponad 9 lat temu)
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: