Subiektywna, kontrowersyjna relacja z podróży po Rosji, Azji Centralnej i Chinach.
Autor – Amerykanin mieszkający na stałe w Rosji – przemierzając region, wzorem najlepszych reporterów stara się spojrzeć pod podszewkę przemian, jakie się dokonały po rozpadzie ZSRR. Opisuje je z perspektywy zwyczajnych ludzi, z którymi pije, wędruje, a przede wszystkim rozmawia. Dzięki temu Czytelnik ma wyjątkową szansę poznać ich światopogląd, tradycje i historię oraz to, jakie piętno wypaliły na nich zmiany polityczne.
Świetna i zaskakująca lektura.
Książka otrzymała nagrodę Best American Travel Writing i bardzo dobre recenzje m.in. w THE WASHINGTON POST, PUBLISHERS WEEKLY, NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER.
Jeffrey Tayler – korespondent pisma „The Atlantic Monthly”, współpracownik m.in. „Harper’s Magazine” i „National Geographic”. Autor wielu książek podróżniczych, w tym: Facing the Congo, Siberian Dawn, Glory in a Camel’s Eye, Angry Wind i River of No Reprieve. W latach 1988–1990 służył w Korpusie Pokoju. Od 1993 r. mieszka w Moskwie wraz ze swoją rosyjską żoną.
To była Rosja, jakiej jeszcze nigdy w życiu nie widziałem: geograficznie niezbyt odległa od wschodniej Turcji, lecz – teraz pojąłem, na czym polega ta różnica – pozbawiona rekompensaty w postaci tradycji, w postaci dumnego, szlachetnego uśmiechu, jaki widać na twarzach Turków. Kiedy zatrzymaliśmy się, aby zapytać o drogę, zza przegniłych zębów wydobyła się bełkotliwa odpowiedź, której towarzyszyła nerwowa, wysilona gestykulacja. Rosyjski był tutaj językiem obcym. [edytuj opis]
Liczyłam na coś lepszego... Duży plus i chyba największy atut ksiązki to pokazanie dzisiejszej kozackiej wspólnoty w Rosji i chińskiej młodzieży w lanserskich klubach.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: