Książka, która otwiera oczy na okropieństwa, będące udziałem kobiet traktowanych przez swoje rodziny jak niewolnice. Szczera i głęboko poruszająca opowieść o rozpaczy, odwadze i nadziei.
Jasvinder Sanghera wie, co to znaczy zbuntować się przeciwko rodzinie, która próbuje zmusić kobietę do małżeństwa, i jakie mogą być konsekwencje takiego sprzeciwu. Wie, ponieważ jako młoda dziewczyna doświadczyła tego na własnej skórze. „Córki hańby” to zbiór historii kobiet – faszerowanych narkotykami, bitych, więzionych, gwałconych i terroryzowanych w czterech ścianach domów, w których dorastały – takich jak Shazia – porwana i wywieziona do Pakistanu, by poślubić człowieka, którego nigdy nie widziała, czy Banaz – zamordowana przez własną rodzinę po tym, jak spróbowała uciec przed przymusowym małżeństwem. To także opowieść o Jasvinder Sangherze, która pomagając tym kobietom, ryzykuje życie własne i swoich dzieci. Bo to świat, w którym cierpienie tak wielu staje się wyzwaniem dla garstki niezwykle odważnych.
Napisali o książce:
Swoim prostym, bezpośrednim językiem Sanghera opowiada jedną rozdzierającą serce historię za drugą... „Córki hańby” są porywające i wzruszające jako dzieło beletrystyczne, a przy tym zdumiewająco podnoszące na duchu. Lektura obowiązkowa.
„She”
Jedna z najbardziej przejmujących pozycji, jaką czytałem.
David Cameron
„Córki hańby” to lektura porywająca i wywołująca oburzenie… Niezwykle ważna książka…
„Sunday Times” [edytuj opis]
Autorka opowiada przejmujące historie kobiet, które były bitw, zmuszane do małżeństwa, zamykane, odgradzane od świata, a nawet zabijane. Cenię autorkę za, że głośno mówi o tych historiach, a także za to, że założyła organizację pomagające takim osobom. Jednak szczególnego talentu pisarskiego pani Sanghera nie posiada i czytanie tej książki było momentami nużące, męczące. Ale i tak uważam, że warto przeczytać.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: