Arcybiskup Józef Życiński (1948-2011), wybitny filozof nauki, ceniony publicysta, cięty polemista. Jeden z tych hierarchów polskiego Kościoła, którzy nie wzbraniali się przed publicznym zabieraniem głosu w najtrudniejszych nawet kwestiach. Rozmowy zawarte w niniejszej książce dotyczą zarówno jego życia, jak i refleksji nad PRL-em, przemianami w Polsce po upadku komunizmu, znaczenia filozofii i kultury oraz wyzwań, przed jakimi stoi Kościół w XXI wieku. Trafność spostrzeżeń oraz styl myślenia Józefa Życińskiego stały się inspiracją wielu katolickich intelektualistów.
Arcybiskup Józef Życiński był metropolitą lubelskim, członkiem Papieskiej Rady Kultury i watykańskiej Kongregacji do Spraw Wychowania Katolickiego oraz członkiem Komisji Wspólnej Episkopatu i Rządu RP. Przewodniczył Radzie Episkopatu do Spraw Apostolstwa Świeckich i Radzie Programowej KAI, należał do Komisji Episkopatu do Spraw Nauki Wiary, Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki w Wiedniu, był członkiem zagranicznym Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych oraz członkiem Komitetu Biologii Ewolucyjnej i Teoretycznej PAN.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: