Najnowsza powieść autora "Samotności w sieci", rozgrywająca się w Europie i Ameryce końca II wojny. Anna, młoda Niemka z antyfaszystowskiej rodziny, błąka się po zbombardowanym Dreźnie, dokumentując swoja "Leiką" wojenną tragedię. Na taki sam temat ma zrobić fotoreportaż wysłany do Niemiec Stanley, dziennikarz z Nowego Jorku. Przypadkowe spotkanie tych dwojga na zawsze odmieni ich losy... Wiśniewski opowiada tę "małą" historię na tle "wielkiej", tworząc bogaty fresk społeczno-obyczajowy, pełen szczegółów z epoki i refleksji na temat odpowiedzialności, kultury i natury człowieka. [edytuj opis]
"(...) gardziła Adolfem H. Tym "niedorozwiniętym , małym, pokracznym, niedouczonym, psychicznie chorym od momentu poczęcia pomiotem, budzącym odrazę, sikającym pod siebie ze strachu zakompleksionym impotentem z Austrii(...)"
Dodał: joleisa
Dodano: 26 VII 2011 (ponad 13 lat temu)
+20
"Jeszcze nigdy nie czuł takiego niepokoju jak teraz. Właśnie tak. Niepokoju. Wcale nie strachu. Pierwszy raz potrafił te dwa stany wyraźnie odróżnić od siebie. Strach jest krótki, intensywny. Jak orgazm. Niepokój jest inny. Rozlewa się powoli powoli po mózgu i ciele. I trwa."
Dodał: savor
Dodano: 06 I 2010 (ponad 15 lat temu)
+20
"Nagle przeskakuje iskra, dotyk, namiętność, pocałunki, chwila, moment, mokre twarze, mokre włosy, mokre usta, splątane istnienia, poplątane myśli i jeszcze bardziej poplątane uczucia. Wszystko żyje, biegnie, goni dalej, a oni są tu i teraz. Zatracić siebie, nic przy tym nie uronić, tylko zupełnie i ostatecznie zatracić się w tej chwili. Tu i teraz..."
Dodał: AnaMari
Dodano: 11 II 2012 (ponad 13 lat temu)
Chciałam zapytać: jakie macie wrażenia po przeczytaniu "Bikini"? Ja poczułam się nieco rozczarowana. Oczekiwałam czegoś bardziej w stylu "Zespołów napięć", czegoś.. innego. Zaznaczam, że nie uważam, że "Bikini" nie jest warte czytania. Jest dobre, je...
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: