Karol Maliszewski urodził się w 1960 r. w Nowej Rudzie, gdzie do dzisiaj mieszka i pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej. Wykłada też współczesną literaturę polską w Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze i prowadzi warsztaty poetyckie w Studium Literacko-Artystycznym przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwent filozofii, doktor nauk humanistycznych, poeta, prozaik, krytyk literacki. Współredaktor antologii młodej poezji dolnośląskiej "Imiona istnienia". Opublikował siedem zbiorów wierszy (m.in. "Rocznik sześćdziesiąty grzebie w papierach", "Rok w drodze", "Inwazja") i trzy książki prozatorskie - "Dziennik pozorny", "Próby życia", "Faramucha". W 1999 ukazała się jego pierwsza książka krytycznoliteracka - "Nasi klasycyści, nasi barbarzyńcy" - a w 2001 druga: "Zwierzę na J. Szkice o wierszach i ludziach". Ostatnio wydał "Nową poezję polską 1989-1999. Rozważania i uwagi".
"Rozproszone głosy" to kolejna w dorobku Maliszewskiego książka poświęcona poezji i poetom współczesnym. Już dawno nikt tak nie pisał o poezji. Z wigorem i znawstwem, z głęboką wiarą w sens jej i jej misji w czasach raczej poetom niesprzyjających. Mało kto tyle wie i potrafi tak pisać o najnowszej liryce, a przy okazji upominać się o twórców odrzuconych i przemilczanych. Swego czasu "Zwierzę na J." wzbudziło wiele kontrowersji i poruszyło środowisko. Czy tak będzie z "Rozproszonymi głosami"? Całkiem możliwe, bo te szkice naznaczone są piętnem wyrazistej osobowości krytycznej.
[Lideria.pl ] [edytuj opis]
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: