Japonia jest taka ciekawa.

Recenzja książki 1Q84. Tom 1
"1Q84 tom I" jest oryginalną, ciekawą, pełną niezapomnianych scen, lecz słabo wciągającą powieścią.
Książkę czyta się szybko choć jest to literatura dosyć ambitna.
Bohaterowie są "rozkręceni" do części pierwszych, autor poświęca dużo miejsca do opisania ich wyglądu, codziennego życia i osobowości. Postacie zachowują się całkiem zgodnie z opisem charakteru.
Powieść jest trochę straszna i złowieszcza, Aomame, główna bohaterka jest płatną zabóczynią. Natomiast Tengo główny bohater, jest nauczycielem matematyki i pisarzem, który wikła się w kłopoty.

Czegoś tu mi zabrakło, to chyba wynika z całkiem innego spojrzenia na sposób funkcjonowania człowieka na Świecie.
Sama natura Japończyków też się bardzo różni, są niewiarygnie ambitni, dokładni, perfekcyjni, zdycsyplinowani. Także na ogół łagodni, wrażliwi i opanowani. Można jeszcze dodać że to ludzie skryci, często tłumiący emocje, lub ich nie okazujący.
Akcja toczy się w 1984 roku w Japonii. Sam tytuł jest nawiązaniem do "Roku 1984" Georga Orwella. Tylko że tym razem pisarz musi się cofnąć w czasie a Orwell wyobrażał sobie przyszłość.

Jeśli macie trochę cierpliwości i jesteście ciekawi jak żyło się w Japonii, to polecam tę powieść.
Dodał:
Dodano: 09 I 2020 (ponad 5 lat temu)
Komentarzy: 0
Odsłon: 98
[dodaj komentarz]

Komentarze do recenzji

Do tej recenzji nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Autor recenzji

Imię: Arkadiusz
Wiek: 38 lat
Z nami od: 23 VII 2010

Recenzowana książka

1Q84. Tom 1



Historia życia mężczyzny i kobiety; ich miłościach, brutalnych doświadczeniach, związkach rodzinnych, przeżyciach religijnych. Nawiązanie do 1984 Georga Orwella - Q po japońsku wymawia się jak 9. Podobnie jak w Kafce nad morzem autor rozwija jednocześnie dwa wątki - rozdziały o numerach nieparzystych opowiadają historię kobiety o imieniu Aomame, a rozdziały o numerach parzystych historię mężczyzn...

Ocena czytelników: 4.93 (głosów: 29)
Autor recenzji ocenił książkę na: 5.5