Odważne spojrzenie na proces starzenia się autorstwa wybitnej pisarki feministycznej. Kim jest ten nieznajomy, który patrzy na ciebie z drugiej strony lustra? Co dzieje się wraz z upływem wieku z ambicją i seksualnością? Czy starzy zawsze muszą być w konflikcie z młodymi? W miarę jak miliony osób z wyżu demograficznego zbliżają się do progu szóstej lub siódmej dekady życia pytania te stają się coraz bardziej palące.
Błyskotliwa, poruszająca i wymagająca książka Lynne Segal jest pilną i konieczną korektą schematów i tabu, które narzucane są przez naszą kulturę osobom w podeszłym wieku. Autorka nawiązuje do przemyśleń Simone de Beauvoir zawartych w jej głośnej książce „Starość” (wizerunek francuskiej feministki znalazł się na okładce „Poza czasem”).
***
Lynne Segal przecina obecny dyskurs na temat starzenia się ostrym skalpelem, otwartym umysłem i bezgranicznym współczuciem. Jeśli wykryłeś choć jeden siwy włos, przeczytaj tę książkę, póki jeszcze masz czas.
– Barbara Ehrenreich
Najwyższy czas na książkę taką jak „Poza czasem” – empatyczną, wytrawną, uczciwą i mądrą, która porusza problem starości, ale mając na celu oświecenie nas a nie przerażenie. Koniecznie przeczytaj!
– Elaine Showalter, autorka powieści „A Jury of Her Peers”
Głęboka i autentyczna analiza tego, co to znaczy starzeć się. Książka która stawia czoła uprzedzeniom wobec seniorów, szuka sposobu afirmacji ich pasji i fantazji, ich relacji i smutków.
– Judith Butler
W swoich odważnych dociekaniach Lynne Segal bierze pod lupę proces starzenia się, który czeka nas wszystkich. Podchodzi do tematu krytycznym okiem uzbrojonym w dorobek psychologii społecznej, psychoanalizy, feminizmu i radykalnej polityki. Oryginalna, przenikliwa i niepokojąca eksploracja.
– Stuart Hall, autor książki „Representation”
Urzekająco szczere spojrzenie na temat, o którym każdy powinien pomyśleć.
„Pop Matters”
Co to znaczy starzeć się z wdziękiem? Jak to się robi? Te pytania w centrum nowej, głęboko przemyślanej książki Lynne Segal.
– „The Economist”
Potężny manifest radzenia sobie z upływem czasu.
– Yvonne Roberts, „The Observer”
Refleksyjny esej na temat postrzegania procesu starzenia się.
– Tessa Hadley, „The Guardian” [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.