Pierwszy album z przygodami Kajko i Kokosza, zatytułowany “Szkoła latania”, to doskonały wstęp w największą dumę polskiej sztuki komiksowej.
Pełna humoru graficzna opowieść dla prawdziwych miłośników “Kajka i Kokosza”, jednej z najsławniejszych polskich serii komiksowych o przygodach dwóch słowiańskich wojów. "Szkoła latania" to wspaniały album, którego nie może zabraknąć na półce z komiksami.
Kajko i Kokosz to bohaterowie serii komiksów, której autorem jest Janusz Christa. Historia opowiadająca o przygodach dwóch słowiańskich wojowników szybko zyskała popularność i podbiła serca Czytelników, którzy chętnie sięgają po kolejne części przygód Kajka i Kokosza. Bohaterowie stworzeni przez Christę po raz pierwszy pojawili się na pasku komiksowym opublikowanym w 1972 roku.
Kajko i Kokosz to najlepsi przyjaciele, wspólnie przeżywają wiele ciekawych przygód. Kajko wyróżnia się inteligencją, odwagą i niskim wzrostem. Doskonale włada mieczem i celnie strzela z łuku. Inaczej sprawa wygląda w przypadku samolubnego Kokosza, który jest tęgiej budowy, a jedną z jego największych miłości jest jedzenie. Nie należy ON też do najodważniejszych.
"Kajko i Kokosz. Szkoła latania" to pierwszy wydany w formie albumu komiks o przygodach słowiańskich wojowników, którzy dzielnie bronią Mirmiłowa. W tej części komiksu nie zabraknie Łamignata, który narzeka na brak sił. Z pomocą rusza jego małżonka, czarownica Jaga. Łamignat otrzymuje od niej czarodziejską fujarkę, kora ma zapewnić mu nadludzkie moce. Podczas, gdy Łamignat sprawdza, czy podarunek od żony rzeczywiście ma jakieś magiczne moce, w lesie pojawia się Mirmił wracający z polowania, razem ze swoimi dzielnymi wojami. Kajko i Kokosz strzegą grodu Mirmiłów, z którego wyganiają intruzów. Wkrótce Mirmił postanawia opanować sztukę latania na miotle. Pełna humoru opowieść wyróżniająca się barwną oprawą graficzną to wspaniały sposób na udaną rozrywkę. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: