Pozycja, która zrewolucjonizowała metodykę nauki czytania w naszym kraju. Najważniejsza książka w życiu Twojego dziecka, jego pierwszy podręcznik do nauki czytania i pisania. Kultowy "Elementarz" Mariana Falskiego.
"Elementarz" Mariana Falskiego to podręcznik przeznaczony do nauki czytania i pisania dla dzieci we wczesnym wieku szkolnym. Po raz pierwszy opublikowany został w 1910 roku i z miejsca zrewolucjonizował metodykę nauki czytania w Polsce. Pozostaje najczęściej wydawanym polskim elementarzem oraz najdłużej funkcjonującym tego typu podręcznikiem na świecie. Od 1945 roku wydawany jest przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (dawniej Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych).
"Elementarz", znany i lubiany przez wszystkich, jest obowiązkową pozycją w każdym domu. Uczyło się z niego wiele pokoleń Polaków i do dziś jest ON nieocenioną pomocą dydaktyczną nie tylko ze względu na tradycję, ale i z powodów metodycznych. Nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem i służy najmłodszym do nauki czytania i pisania. Ponadto zdobią go przepiękne ilustracje Janusza Grabiańskiego.
Ten kultowy podręcznik to jedyna taka pozycja na rynku, która zawiera cały kurs nauki czytania i pisania w jednej książce. Opracowany został na podstawie metody wyrazowo-analitycznej, której punktem wyjścia jest wyraz. Zakłada ona, że uczeń najpierw powinien objąć wzrokiem cały wyraz, a dopiero później powinien rozpoznać w nim głoski i litery. Naukę rozpoczyna się więc od zdań zbudowanych z wyrazów krótkich, głównie jednosylabowych, a niezbędnym elementem nauczania czytania jest rysunek. Kultowym zdaniem "Elementarza", wyróżniającym go spośród innych tego typu publikacji, jest "Ala ma kota".
Marian Falski to żyjący w latach 1881-1974 polski pedagog i działacz oświatowy, autor najpopularniejszego polskiego elementarza.
Janusz Grabiański to żyjący w latach 1929-1976 polski artysta grafik, plakacista, ilustrator książek i serii wydawniczych, zwłaszcza dla dzieci. [edytuj opis]
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: