Pozycja, która zainteresuje każdą osobę związaną zawodowo ze szkoleniami. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na praktyczny przewodnik, dający receptę nie tylko, jak zrobić dobre szkolenie, ale jak zrobić szkolenie, aby uzyskać zaplanowany efekt.
Praktyczność tej pozycji jest jej największą zaletą. Jej konstrukcja rzeczywiście zgodnie z tytułem dostarcza czytelnikowi-praktykowi w jednym miejscu całej wiedzy i narzędzi niezbędnych do przejścia przez kompletny proces rozwoju kompetencji w organizacji krok po kroku. Autor zawarł w niej swoje doświadczenia z kilkunastu lat zarządzania szkoleniami w różnych organizacjach. Niewątpliwym atutem jest polski grunt tych doświadczeń. Zebrana tu wiedza i praktyka pozwoli zarówno na stworzenie od podstaw profesjonalnego systemu szkoleniowego spełniającego wymogi dzisiejszego rynku, jak też na kompleksowy audyt i usprawnianie tych systemów, które już funkcjonują, ale wciąż nie spełniają oczekiwań organizacji.
Pozycja, którą powinien mieć każdy, kto zajmuje się szkoleniami. Za wiedzę zgromadzona w kompendium oraz proponowane rozwiązania firma konsultingowa zażądałaby całkiem pokaźnej sumy. (...)
To, co mnie przekonuje do tej pozycji, to całościowe spojrzenie autora na szkolenia jako proces - od przyczyny powstania szkolenia aż do pomiaru jego efektów. Drugą wielką zaletą jest pragmatyczne i zdroworozsądkowe podejście autora do procesu i realiów szkoleniowych w Polsce. (...)