Oparty na zaufaniu proces budowania podmiotowości indywidualnej, zbiorowej i narodowej w nowoczesnych społeczeństwach spotkał się w tej dekadzie z głębokim kryzysem samego zaufania.
Akty terroru z 11 września 2001 roku były momentem kulminacyjnym kryzysu, ale doprowadziły również do przełomu, zmusiły świat zachodni do refleksji nad sobą.
Autor omawia kluczowe momenty tego okresu: eksplozję Internetu, rozpoczęcie Human Genome Project, epidemię BSE, ruch zapatystów, atak na tokijskie metro, narodziny i upadek Nowej Gospodarki, encyklikę Fides et ratio.
Prezentuje formułowane w tych latach diagnozy, prognozy na przyszłość i postulaty przebudowy relacji społecznych. Analizę wątków ekonomicznych, społecznych i politycznych łączy z doskonałą orientacją w świecie najnowszych technologii.
Dodatkowym atutem pisarstwa Bendyka jest silnie wyrażony wątek polski oraz środkowo- i wschodnioeuropejski, jak choćby bardzo ciekawe poglądy analityków ukraińskich. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: