Przeszłość społeczna jest jednocześnie rzeczywista i abstrakcyjna, trwająca i miniona, nigdy w pełni nieopisywalna, a jednocześnie poddawana ciągłym próbom analiz i zrozumienia. Chcąc uchwycić złożoność tego fenomenu, redaktorzy...
... i autorzy tomu Przeszłość społeczna. Próba konceptualizacji stanęli przed poważnym wyzwaniem. Okazało się ono twórcze i w końcowym rezultacie owocne między innymi dlatego, że skłaniało autorów do przekraczania tradycyjnie pojmowanych granic dyscyplin.
Praca stanowi próbę rozpoznania kondycji archeologii oraz dyscyplin z nią współdziałających w zakresie konceptualizacji badań nad przeszłością społeczną. Autorzy tomu reprezentują różne dziedziny wiedzy i specjalizacje naukowe, a wielu z nich posiada kompetencje niezbędne do interdyscyplinarnego ujmowania problemów. Czytelnicy otrzymują więc specyficzny przewodnik, ukazujący złożoność badań nad przeszłością społeczną i inspirujący do dalszej, polecanej przez autorów lektury.
Problematykę tomu można zgłębiać, analizując status teoriopoznawczy i metodyczny omawianych zagadnień oraz poprzez ich powiązania z innymi dyscyplinami. Książka adresowana jest do archeologów, historyków, antropologów, socjologów oraz przedstawicieli innych nauk – i społecznych, i przyrodniczych, jak również do nauczycieli (nie tylko akademickich), organizatorów życia społecznego i kulturalnego, publicystów i – co być może kluczowe – do adeptów wszystkich tych kierunków studiów uniwersyteckich, których przestrzenie zainteresowań pokrywają się z zagadnieniami poruszonymi w niniejszym tomie.
Redakcja: Stanisław Tabaczyński, Arkadiusz Marciniak, Dorota Cyngot, Anna Zalewska [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: