Kiedy nawiązuje się rozmowę z mieszkańcem któregoś z krajów postkomunistycznych, schodzi ona niezmiennie na temat korupcji – nadużywania władzy do celów prywatnych. Ludzie są przekonani, że korupcja jest szeroko rozpowszechniona, bo znają ją z własnego doświadczenia albo opowieści innych. Czują się sfrustrowani, że nic nie mogą w tej sprawie zrobić, że są bezradni i ktoś robi z nich głupków. Wielu jest cynicznych: czują, że oni też muszą grać w tę grę, ponieważ to „system” zmusza ich do tego.
Ale jaki system dokładnie? Jakie są struktury i mechanizmy korupcji w społeczeństwach postkomunistycznych? Czemu korupcja jest wszechobecna i trudna do zwalczenia?
Pierwsze wyczerpujące studium pochodzenia, natury i konsekwencji korupcji w krajach postkomunistycznych. Chociaż instytucje międzynarodowe potępiają korupcję jako główną przeszkodę w budowaniu demokracji i w rozwoju ekonomicznym, problem nie jest dobrze zrozumiany. Książka Rasmy Karklins wypełnia lukę i sugeruje nowatorskie i praktyczne strategie instytucjonalne zwalczania korupcji. Książka ta w doskonały sposób łączy zdyscyplinowaną analizę ze stroną praktyczną i pasją. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: