Psy to robią. Krocionogi też. Dinozaury to robiły. Ty to robisz, ja to robię. Ośmiornice tego nie robią. Pająki być może to robią: ta kwestia wymaga dalszych badań. Ptaki tego nie robią, ale mogłyby, gdyby chciały. Śledzie to robią, żeby porozumiewać się ze sobą. Na początku 2017 roku jedno niewinne pytanie na Twitterze o węże zaowocowało powstaniem hashtagu #doesitfart, czyli #czytopierdzi, który rozniósł się po całym internecie, trafiając nawet do najpoważniejszych gazet. Kilkudziesięciu ekspertów wypowiedziało się na temat tego, które zwierzęta pierdzą, a które nie – a jeśli tak, to jak dużo, jak często, z czego składają się ich bąki, jak pachną i czemu służą. Wynikiem tych dociekań jest w pełni wiarygodny i bogato ilustrowany przewodnik po zwierzęcych wzdęciach Czy to pierdzi?, przedstawiający zwyczaje 80 gatunków ze szczegółami, o których nawet nie śmieliście marzyć. Jakie rodzaje pożywienia sprawiają, że bąki hien są wyjątkowo śmierdzące? Czym jest fossa – i czy puszcza bąki? Dlaczego małże wymiotują, ale nie pierdzą? I czym właściwie jest bąk? Powstała przy współpracy kilkudziesięciu biologów książka Czy to pierdzi? pozwoli ci przez wiele lat zrzucać winę na mnóstwo zaskakujących zwierząt. Przewodnik rozstrzygający wszelkie pytania o wzdęcia u zwierząt: idealny prezent dla każdego, kto kiedykolwiek puścił bąka. [edytuj opis]
"Dzięki książce autorstwa Nicka Caruso i Dani Rabaiotti dowiecie się tych i wielu innych interesujących rzeczy (nie tylko dotyczących bąków) na temat – uwaga! – aż osiemdziesięciu gatunków zwierząt! I to nie tylko tych znanych, jak pies, kot, koń czy kangur, ale też bardziej osobliwych (sieciarki, miodożery, fossy, strzykwy), a nawet prehistorycznych czy wręcz fantastycznych (jednorożec!!). A wszystko to napisane w sposób lekki, rzetelny, częstokroć niepozbawiony humoru, a przy tym bogato zilustrowany przez Ethana Kocaka.
Zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – bo wbrew pozorom jest to naprawdę interesująca i przede wszystkim mądra publikacja."