Prekursorski podręcznik, w którym Putnam opisuje społeczne, socjologiczne i kulturowe przemiany społeczeństwa amerykańskiego.
Na podstawie olbrzymiego materiału empirycznego autor pokazuje erozję kapitału społecznego, dzięki któremu Amerykanie posiadali i pokazywali innym siłę społeczeństwa obywatelskiego. Wartość poznawcza książki Putnama jest dla studentów ogromna, ponieważ porusza zagadnienia niezwykle żywotne (dotyczące także sytuacji w Polsce, w którym kapitał społeczny nie jest mocny i ulega osłabieniu) i praktyczne ( ponieważ sprawdzoną w USA metodologię badań można wykorzystać również w naszym kraju). Autor stosując i popularyzując podstawowe już pojęcie socjologiczne - "kapitał społeczny" wprowadza i rozróżnia jego dwa typy - kapitał społeczny spajający (bonding) oraz łączący (bridging) i to jest jego wielkie odkrycie. Przedmowę do wydania polskiego napisał prof. Marek Ziółkowski, znany socjolog.
Podręcznik interdyscyplinarny dla studentów kierunków: politologia, socjologia, amerykanistyka, kulturoznawstwo. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: