Kup książkę [edytuj książkę]

W poszukiwaniu źródła - korzenie cywilizacji na Ziemi

Książka „W poszukiwaniu źródła- korzenie cywilizacji na Ziemi” jest próbą rekonstrukcji zapomnianego świata naszych przodków. Próba ta, jest o tyle ciekawa, że oparta została w dużej mierze na faktach, które przez oficjalną, akademicką naukę są przemilczane. Analizując wiedzę starożytnych ludów autor doszedł do wniosków, że w czasach prehistorycznych istniały ośrodki cywilizacyjne o charakterze globalnym, które poziomem zaawansowania przewyższały w znacznym stopniu obecny postęp technologiczny, jaki mam miejsce na Ziemi. W tym momencie pojawia się jednak zasadnicze pytanie. Mianowicie, jeżeli niegdyś na naszej planecie istniały wyrafinowane technicznie kultury, to gdzie podziały się materialne dowody na ich obecność? Otóż ogromna część dorobku kulturowego zaginionych cywilizacji przepadła bezpowrotnie. Według większości naukowców Ziemia przechodziła bardzo powolne i cykliczne zmiany. Zgłębiając jednak treść starożytnych ksiąg i zapoznając się z badaniami naukowymi z różnych dziedzin wiedzy, okazuje się, że powyższy światopogląd jest nieaktualny. Na przestrzeni setek tysięcy lat nasz glob poddany był kilku olbrzymim kataklizmom o charakterze globalnym, w wyniku których zagładzie uległy rozwijające się wówczas cywilizacje. Do ostatniej światowej katastrofy doszło ok. 13 000 lat temu, kiedy doszło do tzw. plejstoceńskiego wymierania megafauny. Co więcej, ten sam kataklizm odcisnął swoje piętno na budowlach i monumentach starożytnego Egiptu! Czas niepokoju związany z gwałtownym obliczem natury trwał do VII w.p.n.e. Co działo się przed światową katastrofą? Możemy z całą pewnością stwierdzić, że rozkwitały cywilizacje, jakie trudno nam sobie wyobrazić. Przedpotopowy świat znany jest przede wszystkim z dwóch supercywilizacji: Atlantydy i Mu. Pierwsza znajdowała się na Oceanie Atlantyckim, natomiast druga na Oceanie Spokojnym. W publikacji autor powołuje się na wiele naukowych dowodów- od badań geologicznych, przez analizę sztucznych struktur w wymienionych wyżej miejscach, związków kulturowych teoretycznie niezwiązanych ze sobą miejsc, po między innymi niepasujące do przyjętego schematu naukowego pozostałości po znacznie bardziej rozwiniętych społeczności, niż prymitywne ludy- których obecność świadczy o zupełnie innym przebiegu wydarzeń w dawnych czasach, niż powszechnie się przyjmuje. Książka jest najbogatszym źródłem wiedzy na temat kultury Atlantów i mieszkańców Mu dostępnym na rynku.
[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Tak więc ludzie zajmujący się profesjonalnie określonymi dziedzinami nauki przygotowywani są do zawodu na podstawie odgórnie narzuconej ideologii autorytetów. Skutkiem tego mechanizmu jest chociażby dogmatyzm, czyli ścisłe przywiązanie do określonych poglądów."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VI 2016 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Kiedy pojawia się nagle wiedza przekraczająca kompetencje naukowca, najlepiej ją wyśmiać, odpowiednio nazwać i zdyskredytować ( bez podstawnie ). Powyższe trzy etapy z pewnością nie prowadzą do rozwoju wiedzy, ale jej stagnacji i zacofaniu intelektualnemu."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VI 2016 (ponad 9 lat temu)
0 0


"Odrzucenie błędnego paradygmatu stopniowych powolnych zmian jest kluczowe, jeżeli chcemy poznać faktyczny przebieg rozwoju cywilizacji na Ziemi. Badając teksty starożytne doszedłem do wniosku, że cywilizacja wcale nie narodziła się na znanych nam lądach. W różnych kulturach rozsianych po całym globie przewijają się różne nazwy wysp lub nawet kontynentów, które zatonęły w obliczu dramatycznych katastrof kilkanaście tysięcy lat temu. Wśród nich znajdują się m.in. Atlantyda na Oceanie Atlantyckim, a także Mu położona niegdyś na Pacyfiku."
Dodał: agnieszka3201 Dodano: 17 VI 2016 (ponad 9 lat temu)
0 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: psychoskok
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7900-547-5
Ocena: 4.5
Liczba głosów: 1
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
17 VI 2016 (ponad 9 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają