Warlikowski i Jarzyna, a także Augustynowicz, Brzoza czy Cieplak, których w swoich felietonach błyskotliwie opisuje znakomity krytyk i teatrolog Piotr Gruszczyński, to nowa generacja polskich reżyserów teatralnych. To oni są twórcami najciekawszych przedstawień ostatnich lat - od Braci Karamazow do 4.48 Psychosis, i to właśnie dzięki nim teatr polski na nowo nawiązuje komunikację nie tylko z publicznością i polską rzeczywistością, ale i z teatrem europejskim.
Opisując kolejnych twórców autor próbuje nie tylko objąć fenomen młodego polskiego teatru, tworzonego przez uczniów Krystiana Lupy, prezentuje także najważniejsze inscenizacje. O przedstawieniach pisze precyzyjnie, błyskotliwie i mądrze, widząc w nich to, co istotne, najbardziej znamienne i nowe. Nie stroni też od krytyki - pisze bez osłonek, co myśli o sztukach i teatrach posługujących się pseudowartościami. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: