"Rzeczpospolita" przedstawia kolekcję MITOLOGIE ŚWIATA poświęconą mitom, podaniom i legendom ludów z całego świata. Seria składająca się z 25 tomów, ilustrowanych największymi dziełami artystów, zabiera czytelników w niezwykłą podróż w czasie, której towarzyszami drogi będą herosi o nadludzkiej sile, potwory i zwierzęta fantastyczne, stwórcy świata, demony i dobre duchy.
Seria opisuje nie tylko mitologie najważniejszych cywilizacji, które uznaje się za filary europejskiej kultury, jak Grecja czy Rzym, ale także sięga po prastare wierzenia ludów jak Fenicjanie czy plemiona starożytnej Syberii. Dzięki temu powstała barwna, fascynująca kolekcja o sprawach, które mają zasadnicze znaczenie w życiu człowieka.
Każdy tom przedstawia bogaty zbiór mitów danej cywilizacji, prezentuje panteon bóstw, tłumaczy, jak ludy świata wyobrażały sobie powstanie i koniec świata oraz zaświaty. To także podróż przez miejsca święte, jak Piramida Słońca w Teotihuacan, kurhan Newgrange w Irlandii czy góra Uluru w Australii.
Niniejsza publikacja to: Aborygeni australijscy - Tom 7 [edytuj opis]
"Przypadek Aborygenów odwraca tę zależność, bo oto skrajnemu ubóstwu materialnemu i pierwotnym formom organizacji społecznej towarzyszyło niezwykłe bogactwo życia wewnętrznego i rozbudowany system religijny, który był esencją ich kultury."
Dodał: elfijka
Dodano: 11 X 2011 (ponad 13 lat temu)
00
"Zjedzenie mięsa kangura przez człowieka z kangurzym totemem byłoby odpowiednikiem kanibalizmu, dokonanego na domiar złego w rodzinie."
Dodał: elfijka
Dodano: 11 X 2011 (ponad 13 lat temu)
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: