Publikacja ukazała się dotąd tylko w jednym, niskim nakładzie w 1986 roku w Paryżu. Jej autor ukrył się wówczas, ze względów bezpieczeństwa, pod pseudonimem Z.Z.Z.
Książka stanowi wyraz uznania dla życia Władysława Bartoszewskiego i jego działalności. Podkreśla to zamieszczony w niej niezmiernie ważny wywiad, jakiego profesor udzielił w 1987 roku Witoldowi Pronobisowi dla "Libertas", wydawanego w Paryżu przez Editions Spotkania kwartalnika. Poruszane w nim kwestie, związane z budowaniem międzynarodowej pozycji Polski, jako państwa suwerennego i bezpiecznego są niezmiennie aktualne i warte upowszechniania.
"Syndykat zbrodni" upamiętnia ofiary stalinowskich represji i aparatu terroru w Polsce ludowej do lat 80. Ukazuje metody i praktyki stosowane przez Służbę Bezpieczeństwa oraz zakres jej działalności. Pisze to autor, który osobiście doświadczył tych represji w więzieniach stalinowskich. Ponadto przedstawia historię "aparatu bezpieczeństwa" i wykazuje jego wpływ na kształtowanie się państwowości i budowę nowego systemu w powojennej Polsce. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.