„Dlaczego nie TY?” Andrzeja Kifonidisa jest poradnikiem motywacyjnym, który koncentruje się wokół zasad mentalnych, stosowanie których pomaga i ułatwia sprawne działanie. Sugestie te są szeroko znane w psychologii biznesu, gdyż należą do sfery behawioralnej aktywnego twórcy pracy, czyli pracownika, także w sensie samozatrudnienia. Autor omawia te zasady i sugestie posiłkując się własnym doświadczeniem zaczerpniętym z życia prywatnego i obszaru zawodowego, ale wspomnieć w tym miejscu należy, iż znaczna porcja inspiracji pochodzi z profesjonalnych źródeł, a mianowicie z ust i umysłów szeroko znanych na świecie mówców i pisarzy motywacyjnych, jak na przykład Jim Rohn. Autor także i na tym polu może podzielić się swoim doświadczeniem, jako że w wielu takich spotkaniach uczestniczył osobiście.
Obecnie, po latach samorealizacji i zdyscyplinowanego funkcjonowania zgodnego z opisywanym w tej książce modelem twórczego i ekspansywnego działania, autor pokazuje w jaki sposób pracuje na tych zasadach, pełniąc funkcję dyrektora w dużym przedsiębiorstwie, od pracownika szeregowego, po dyrektora zarządzającego. [edytuj opis]
"Tylko stając w prawdzie z samym sobą możesz konsekwentnie osiągać sukcesy. Każda wymówka, każdy nałóg, każde stwierdzenie, iż coś nie zależy ode mnie, czegoś nie jestem w stanie wykonać, przekroczyć jakiejś granicy, jest próbą oszukania samego siebie."
Dodał: agnieszka3201
Dodano: 21 XII 2015 (ponad 9 lat temu)
00
"PROSTE TO NIE ZNACZY ŁATWE, ale jednocześnie w tym leży twoja przewaga nad innymi! Pamiętaj, że tajemnica sukcesu to tajemnica działania!"
Dodał: agnieszka3201
Dodano: 21 XII 2015 (ponad 9 lat temu)
00
"Niezależnie czy masz kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat, w jakim etapie życia się znajdujesz, czy szukasz książek takich jak ta, a może to właśnie one Ciebie znajdują, wiedz, że jest to właśnie najlepszy czas, by świadomie, dzień po dniu, minuta po minucie zacząć decydować o swoim przeznaczeniu. Zgodnie z zasadami panującymi w czytanym przez Ciebie tekście, osiągnij to w najłatwiejszy sposób w jaki można – korzystając z pięciu opisanych w tych notatkach uniwersalnych zasad."
Dodał: agnieszka3201
Dodano: 21 XII 2015 (ponad 9 lat temu)