Annie nic nie dolega, a mimo to żyje tak, jakby była obłożnie chora. W wieku 13 lat ma już za sobą niejedną operację, wielokrotnie oddawała krew, żeby utrzymać przy życiu swoją starszą siostrę Kate, która w dzieciństwie zapadła na białaczkę. Annie została poczęta w sztuczny sposób, tak aby jej tkanki wykazywały pełną zgodność z tkankami siostry. Aż do tej pory akceptowała tę swoją życiową rolę. Teraz jednak dojrzewa do podjęcia decyzji, która podzieli jej rodzinę, a dla ukochanej siostry będzie wyrokiem śmierci.
"Zaczynam rozumieć, że dzieci nie można mieć. Dzieci się otrzymuje, czasem na czas krótszy niż można by się było spodziewać, krótszy niż wszystkie nadzieje i oczekiwania. Ale to i tak jest lepsze, niż nigdy nie mieć dzieci."
Dodał: millenka9610
Dodano: 17 VIII 2012 (ponad 13 lat temu)
+1460
"Kiedy się kogoś kocha, jest się gotowym na wszystko, aby tylko zatrzymać tę osobę przy sobie."
Dodał: millenka9610
Dodano: 12 VIII 2012 (ponad 13 lat temu)
+134-2
"Że śmierć Kate byłaby najgorszą rzeczą w moim życiu... i jednocześnie najlepszą."
Dodał: millenka9610
Dodano: 17 VIII 2012 (ponad 13 lat temu)
Oglądaliście film na podstawie tek książki? Co o nim myslicie? Jak wrażenia?
Raczej na pewno powieść jest lepsza od filmu, jak to zwykle jest, ale ciekawi mnie wasza opinia.
Rzadko spotykany temat. Anna urodziła się po to, by ratować siostrę chorą an białaczkę, czuje się ona przez to dopełnieniem siostry (Kate), kimś mniej ważnym.
Książka wzruszająca
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: