Palimpsest stanowi przewodnik po najwybitniejszych i najbardziej interesujących ideach filozoficznych, zebranych w cztery kolejne wywody „nadpisane” jeden na drugim na wzór średniowiecznych pergaminów.
Każdy z nich jest odrębny, a zarazem wszystkie się uzupełniają. Czytelnik może więc prześledzić tok rozumowania w każdej części lub czytać cztery wywody równolegle. Co więcej, całość nie ma struktury liniowej – autor wielokrotnie wraca do wcześniejszych założeń i wniosków, aby podkreślić, że nie istnieją twierdzenia absolutne i fundamentalne, a każdy filozoficzny pogląd jest relatywny.
Traktat pod względem formy przypomina „Etykę” Spinozy, lecz jest od niej całkowicie odmienny w treści, ponieważ odrzuca założenie, że istnieje prawda absolutna.
Spośród współczesnych książek traktujących o filozofii Palimpsest wyróżnia wielość zaprezentowanych poglądów filozoficznych oraz przyjęta w nim nietypowa forma dyskursu, czyniące z książki pozycję atrakcyjną dla szerokiego grona czytelników. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.