Elisabeth Badinter, francuska myślicielka, rzeczniczka liberalnego feminizmu i duchowa spadkobierczyni Simone de Beauvoir, od lat śledzi rozwój światowych środowisk feministycznych. Przysłuchuje się debatom, analizuje działalność ruchu i stawia kłopotliwe pytania. Swoje wnioski opisała w Fałszywej ścieżce, która wywołała we Francji prawdziwą burzę. W ostatnich latach, twierdzi autorka, w feministycznym dyskursie zaczynają dominować idee sprzeczne z rzeczywistym interesem kobiet. Współczesny feminizm, któremu patronują amerykańskie bojowniczki o prawa kobiet, Susanne Brownmiller, Andrea Dworkin i Catharine MacKinnon, zapomina o swych realnych zdobyczach i grzęźnie w jałowych, pseudonaukowych rozważaniach o różnicach dzielących kobiety i mężczyzn. W rezultacie, zamiast dążyć do pełnego równouprawnienia, zmierza do skonfliktowania płci, umacnia stereotypy ofiary i ciemiężyciela, a definicję przemocy seksualnej czyni tak pojemną, że aż bezużyteczną.
Książka napisana żywym językiem, pełna błyskotliwych spostrzeżeń, jest ważnym głosem w debacie o prawach kobiet w obliczu reformy Unii Europejskiej. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: