Książki z serii STUDIA PRAWNICZE w pogłębiony sposób prezentują całość problematyki danej dziedziny prawa. Są to kompletne opracowania uwzględniające dorobek doktryny, orzecznictwa, zawierające elementy prawno porównawcze.
Wolności i prawa jednostki w Konstytucji RP, t. I, Idee i zasady przewodnie konstytucyjnej regulacji wolności i praw jednostki zawiera gruntowne omówienie założeń doktrynalnych (koncepcji) oraz przesłanek (idei), które stały się wyznacznikiem treści przyjętego w Konstytucji RP z 2.4.1997 r. modelu ochrony wolności i praw jednostki.
Obok tych elementów Autorzy podjęli się zadania zaprezentowania szeregu analiz szczegółowych koncentrujących się na zagadnieniach:
specyfiki konstytucyjnego ujęcia wolności i praw jednostki,
źródłach normatywnych praw człowieka w polskim systemie prawnym,
charakteru poszczególnych postanowień konstytucyjnych,
procedur konstytucyjnych związanych z ochroną wolności i praw jednostki.
W założeniu praca ta ma w kompleksowy sposób przybliżyć problematykę wolności i praw jednostki, skonfrontować sposób postrzegania istoty wolności i praw na płaszczyźnie krajowej przez ustawodawcę, Trybunał Konstytucyjny oraz inne organy w praktyce stosujące postanowienia polskiej ustawy zasadniczej.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: