Kup książkę [edytuj książkę]

Wypracowania - Julian Ursyn Niemcewicz „Powrót posła”

Biografia J. U. Niemcewicza. Tekst zawiera notkę biograficzna dotycząca życia i twórczości Juliana Ursyna Niemcewicza. Podano wszystkie najważniejsze fakty związane z osoba i twórczością autora. Całość zawiera 295 słów.


Geneza utworu. Tekst omawia dokładną genezę utworu. Obóz staroszlachecki odczuł ją jako wyzwanie rzucone przez zwolenników reformy. W tej atmosferze J. U. Niemcewicz zasiadł do pisania „Powrotu posła”. Pisał w pośpiechu, bo zależało mu na czasie. Ważna była aktualność tematu. Chodziło o konfrontację programu zachowawczego z programem stronnictwa patriotycznego. Całość zawiera 362 słowa.


„Powrót posła”– omówienie utworu. Wypracowanie zawiera analizę i omówienie utworu „Powrót posła” autorstwa Juliana Ursyna Niemcewicz. Wydana przez Naruszewicza w dobie działań Sejmu Czteroletniego komedia miała za zadanie oddziaływać na odbiorców, propagować cele polityczne. W tekście wyjaśniono, dlaczego utwór jako gatunek to komedia polityczna, wskazano tło historyczne, wyjaśniono wszystkie najważniejsze wątki. Wypracowanie zawiera 397 słów.


Charakterystyka szlachty polskiej w „Powrocie posła”. Wypracowanie z języka polskiego (liceum, technikum) obejmuje charakterystykę szlachty polskiej, ukazanej przez Juliana Ursyna Niemcewicza w utworze „Powrót posła”. W komedii Niemcewicza szlachta polska podzielona jest na zwolenników reform, czyli patriotów i przeciwników reform, czyli konserwatystów. Wypracowanie zawiera 585 wyrazów.


Charakterystyki bohaterów. Tekst zawiera omówienie czasu i miejsca akcji lektury „Powrót posła.”, szczegółowy plan wydarzeń oraz charakterystyki wszystkich bohaterów dzieła. Całość zawiera 661 słów.

http://www.ebooki123.pl/wypracowania-julian-ursyn-niemcewicz...
Seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a zwykle 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najbardziej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np. charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.

Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms-owych, jednak kalkulacja wyraźnie wskazuje na wyższe korzyści przy zakupie ebooka. Pojedyncze wypracowanie w serwisie kosztuje 2,46 zł (płatne sms), natomiast w przypadku ebooka za cenę 4,90 zł otrzymujecie Drodzy Państwo co najmniej 5 wypracowań, na bazie których znacznie łatwiej będzie Wam napisać własne wypracowanie lub też przygotować się do sprawdzianu. Krótko mówiąc za cenę dwóch sms-ów otrzymujecie 5-8 wypracowań, zamiast dwóch pobieranych z serwisu internetowego.

[edytuj opis]

Czytelnicy tej książki polecają

Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego cytatu.
[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Psychoskok
Rok wydania: 2013
ISBN: 978-83-7900-879-7
Ocena: -
Liczba głosów: -
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: agnieszka3201
23 V 2013 (ponad 12 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają