Dwudziestoletni Przemek Sikora, u progu dorosłego życia jest bez stałej pracy, jednak pełen witalnej energii i z głową pełną planów. Życie podporządkował jednemu marzeniu – lataniu na szybowcach. Chcąc zarobić na wyśniony kurs pilotażu, ima się różnych zajęć, dzięki którym przeżywa niecodzienne przygody i poznaje ciekawych ludzi. Mieszka z trzema przyjaciółmi, którzy jednak mimo dobrych intencji częściej pakują go w kłopoty aniżeli mu pomagają.
Wietrzne marzenia to zabawna, a równocześnie niestroniąca od refleksji opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Perypetie Przemka są okazją do postawienia pytań o prawdziwą naturę człowieka. Mówią o jego słabościach a równocześnie sile jaką dają przyjaźń i miłość. Dostarczają wzruszeń, lecz przede wszystkim pozwalają zapomnieć o własnych problemach i przenoszą w świat czystych, młodzieńczych marzeń. [edytuj opis]
Opowieść "Wietrzne marzenia" autorstwa Wojciecha Szlęzaka napisana łatwym językiem i utrzymana w lekkim stylu zainteresuje i młodszego i nieco starszego czytelnika. Już od pierwszych stron książki główny bohater, Przemek Sikora, z trójką swych przyjaciół wprowadza odbiorcę w bardzo realistycznie przedstawiony świat.
I tak przemierzamy z nimi kolejne kilometry po aglomeracji śląskiej, by później zbliżyć się do przyrody na wyciągnięcie ręki w Bieszczadach, a nawet dotrzeć na południe Europy do Włoch.
Nad podróżami i towarzyszącymi im przygodami górę bierze refleksja nad wartością życia i działań człowieka. Młodzi bohaterowie studiują i zarabiają na swe utrzymanie, bądź zrealizowanie marzeń o lataniu na szybowcach lub o naukowych eksperymentach i o wielkiej miłości.
Jednak często nasz główny bohater rozmyśla o sensie życia i szuka odpowiedzi, co nie przeszkadza mu w dążeniu do zrealizowania marzenia o wzbiciu się na szybowcu w błękit przestworzy.
Książkę czyta się z dużą ciekawością, bowiem autor tworzy dynamiczną akcję, ożywia język poprzez dialogi postaci. Czytając można mieć wrażenie, że jest to opowieść trochę o naszych sąsiadach, a nawet o nas samych.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: