Grażyna musi poddać się terapii. Leczy się w klinice stresu bojowego. Nie była na wojnie. Nie jest żołnierzem. Jest tylko żoną korespondenta wojennego... Książka "Miłość z kamienia" odsłania wszystkie obsesje dręczące Grażynę Jagielską. Ciągłe oczekiwanie na telefon informujący o śmierci męża. Wstrząsający widok jego przedziurawionego pociskiem plecaka. Ta boleśnie prawdziwa, zapadająca w pamięć opowieść nie ma odpowiednika w literaturze. Czy można leczyć się ze stresu bojowego jak żołnierze wracający z wojskowych misji, jeśli nie wyjeżdżało się na wojnę?
Bez takiego dziennikarza, jakim jest Wojciech Jagielski, nie zrozumielibyśmy przyczyn wybuchu wielu afrykańskich wojen czy antyrosyjskich powstań i nie poznalibyśmy mechanizmów uruchamiających społeczno-polityczne przemiany. Jako czytelnicy i widzowie programów informacyjnych raczej nie zastanawiamy się, co czują najbliżsi korespondenta wojennego, świadomi, że ryzykuje on życie. "Miłość z kamienia" ukazuje, jak wielką cenę za najświeższe newsy płaci rodzina reportera. [edytuj opis]
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: