Edukacyjny wymiar badań naukowych nad relaksacją i teorii relaksacyjnych. Pedagogiczne i psychologiczne odniesienia do relaksacji w pracach znanych badaczy i jej obecność w polskiej teorii i praktyce pedagogicznej. Metody, techniki oraz systemy relaksacyjny w praktyce pedagogicznej.
"Autor podkreśla, że relaksację traktuje nie tylko jako metodę osiągania stanu odprężenia psychofizycznego, ale również jako - specyficzny stan świadomości człowieka, inny niż powszechnie występujący stan napięcia i pobudzenia, czyli stan życia w stresie. [ ] Rozprawa jest dogłębną monografią, dotyczącą całokształtu niezwykle złożonej, wieloaspektowej i wielowątkowej problematyki relaksacji, o wymiarze wybitnie multidyscyplinarnym. Autor wykonał ogrom pracy, wykazał niezwykłą rzetelność i erudycję w podjętym temacie, doskonałą znajomość dzieł najbardziej wyrazistych uczonych, których twórczość wiąże się z problematyką relaksacji oraz bardzo obszernej literatury krajowej i zagranicznej dotyczącej tej problematyki. Wniósł również poważny twórczy i oryginalny wkład w badania nad teorią i praktyką relaksacyjną w edukacji. Na podkreślenie zasługuje społeczno-moralne i humanitarne znaczenie dzieła. Pod względem merytorycznym, metodologicznym oraz formalnym praca zasługuje na wysoką ocenę".
Prof. Zw. Dr hab. Andrzej Szyszko-Bohusz [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: