"Partsch przedstawia Klimta na szeroko zakrojonym tle artystycznego środowiska Wiednia, z jego cieplarnianym klimatem życia duchowego u schyłku epoki Austro-Węgier. Pisze też ciekawie o tajemniczym do dzisiaj związku artysty z Emilią Floge (...) Klimt malował portrety pięknych dam z wiedeńskiej elity i zmysłowe akty przesycone dekadencką aurą końca wieku. Teraz podziwiać je możemy w albumie wydanym tak pięknie, że chyba czuwał nad nim duch samego malarza" (Kinga Kawalerowicz w "Życiu Warszawy").
Cały Wiedeń pogrążył się w żałobie po śmierci Klimta 6 lutego 1918 roku. Uważano go za największego malarza Wiednia, pomimo braku zrozumienia, z jakim się niekiedy spotykał. Duża wystawa "Marzenie i rzeczywistość, Wiedeń 1870-1930", pokazana w Wiedniu, Paryżu i Nowym Jorku, dowodzi znaczenia, jakie jego twórczość zdobyła sobie w naszych czasach. [edytuj opis]
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: