Przejmująca historia kobiety – dziś eksperta w sprawach światowego terroryzmu, a we wczesnej młodości ofiary gwałtu. Wznowione śledztwo w sprawie przestępstwa budzi wspomnienia wypartej traumy. Prowokuje potrzebę wyjaśnienia dlaczego w jej pracy zawsze fascynowały ją ukryte motywacje agresywnych mężczyzn, dlaczego w sytuacjach zagrożenia nigdy nie czuła lęku, i dlaczego tak trudno jej odnaleźć się w zwykłym życiu.
Książka skłania czytelnika do analizy własnych przeżyć, postaw i zachowań. Mechanizmy tu opisane okazują się modelowe, dotyczą różnych osób, relacji, zależności, rodzin...
Przeczytaj fragment
„Gdy życie jest w niebezpieczeństwie, oddzielenie myśli od uczuć może być kluczowe dla ocalenia. To może jednak wejść w nawyk, a jeśli tak się stanie, dana osoba jest tylko w połowie żywa. Ta książka to pamiętnik – nie zapis konkretnych wydarzeń, lecz ponownego ożywiania emocji, które są zbyt wstydliwe, by się do nich przyznać czy wręcz by je poczuć. To zapis odmiennych stanów świadomości, spowodowanych przez traumę i umożliwiających przetrwanie w śmiertelnie niebezpiecznych sytuacjach, lecz zarazem upośledzających zdolność do odczuwania strachu i, co gorsza, zdolność do kochania.”
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: