Co jest najważniejsze w seksie?
Prokreacja? Przyjemność? Miłość? Komunikacja?
A może to „po prostu seks" i nie ma potrzeby doszukiwania się w nim żadnego innego sensu.
Co jest w seksie normalne? Czy w ogóle można ocenić cokolwiek jako normalne lub nienormalne? Czym zatem jest perwersja? Co złego albo co dobrego jest w różnych formach relacji seksualnych: w małżeństwie, w związkach homoseksualnych, w prostytucji, a nawet w pedofilii – relacji obarczonej najsilniejszym społecznym potępieniem.
Niniejsza książka – pierwsza tego typu praca w Polsce – bada otwarcie wszystkie te problemy. Jest to przegląd najważniejszych koncepcji seksu, seksualnych związków i aktywności. Autor zwięźle, spokojnie i możliwie obiektywnie rozważa kontrowersyjne zagadnienia. Z zacięciem prawdziwego racjonalisty przygląda się po kolei argumentom za i przeciw różnym seksualnym wzorcom. Przytacza wywody filozofów zajmujących się tą problematyką. Zadaje proste etyczne pytania o praktyczne konsekwencje, jakie wynikają z danego podejścia do seksu – jako narzędzia do stworzenia rodziny, do osiągnięcia przyjemności, do porozumiewania się lub do czystej ekspresji seksualności.
Druga część książki to analizy najważniejszych problematycznych zagadnień: prostytucji, homoseksualności, pedofilii czy gwałtu. Autor pokazuje, że czas jednoznacznego bezrefleksyjnego potępienia dla tradycyjnie bulwersujących zjawisk seksualnych minął. Mamy oczywiście prawo odrzucać w naszym prywatnym życiu różne przejawy seksualności, ale bądźmy świadomi faktów dotyczących na przykład poczucia godności prostytutek lub seksualności dzieci. Autor przedstawia te fakty rzeczowo, racjonalnie, uczciwie, i choć można się nie zgadzać z jego wnioskami, warto się zapoznać z całą argumentacją. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: