Francisco de Miranda, dyplomata i kobieciarz, faworyt Katarzyny Wielkiej, mistrz dworskich intryg. Simón Bolívar, jego uczeń, as pola walki, znakomity mówca i pisarz, doskonale rozumiejący znaczenie propagandy.
Zupełne przeciwieństwo Bolívara – José de San Martín, chorobliwie nieznoszący rozgłosu i wszelkich uroczystości. Bernardo O’Higgins, który zdołał własnymi czynami przyćmić sławę ojca, hiszpańskiego wicekróla. Lord Thomas Cochrane, spec od wojennych forteli i zapalony wynalazca. I wreszcie dwaj wyzwoliciele, którym przypadł w udziale cesarski tron: Augustín de Itúrbide, władca wolnego Meksyku, i Pedro de Braganza, niewykształcony, za to pełen werwy cesarz Brazylii, który o mały włos nie zaprzepaścił swoich szans z powodu skandalicznego romansu.
Książka Roberta Harveya, obejmująca najciekawszy i najważniejszy okres w historii Ameryki Łacińskiej – lata 1810-1830 – to nie tylko siedem fascynujących biografii. To także pełna romantyzmu i namiętności opowieść o wojennych trudach, dyplomatycznych intrygach, odwadze i okrucieństwie, a przede wszystkim o rozmaitości ludzkich charakterów i doświadczeń, nadludzkich czynach i bardzo ludzkich słabościach. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: