Książka pt. „Efektywność corporate governance w Polsce. Socjologiczno-ekonomiczna analiza spółek giełdowych” jest poświęcona problematyce nadzoru korporacyjnego w spółkach notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zasadniczy problem badawczy podjęty w tej pracy dotyczy kwestii ekonomicznej efektywności dwóch typów spółek: tzw. spółek właścicielskich i menedżerskich. Szczegółowe hipotezy zbudowane na podstawie teorii praw własności, zostały statystycznie sprawdzone na podstawie danych z lat 2006 – 2009. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
"W tej rozprawie podłoże teoretyczne stanowić będzie teoria praw własnościowych, na podstawie której sformułowane zostaną konkretne propozycje hipotez, a także szersza podstawa interpretacyjna problemów badawczych. Nie oznacza to bynajmniej, że z socjologicznego punktu widzenia rzeczona teoria nie posiada swego rodzaju mankamentów. Jednakże jej niezaprzeczalnym atutem jest to, że tezy w niej zawarte bezpośrednio odnoszą się do każdego z aspektów zagadnienia corporate governance, a oprócz tego dość wyraziście opowiadają się po stronie wyższej efektywności własności prywatnej nadpubliczną (właściwie wszyscy przedstawiciele ekonomiki praw własności) oraz spółek kontrolowanych przez menedżerów nad firmami właścicielskimi (w głównej mierze Armen Alchian, 1977)."
Dodał: niebo2
Dodano: 06 III 2012 (ponad 13 lat temu)
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: