Internet jest medium, którego oddziaływanie odczuwamy w coraz liczniejszych dziedzinach życia społecznego. Kierunek oddziaływania internetu nie jest oczywisty, a efekt niejednolity. Kluczem do lektury książki może więc być szukanie regularności z jednej strony, a różnorodności – z drugiej, sposobów używania i jego skutków w różnych sferach życia społecznego. Książka została napisana przez młodych badaczy z polskich ośrodków akademickich.
"Książka przygotowana niemal w całości przez grono młodych badaczy dokumentuje stan i kierunek prowadzonych w Polsce prac badawczych w tym nowym i niezmiernie ważkim obszarze praktyki społecznej, jaki został stworzony z chwilą pojawienia się internetu. Wchodzące w jej skład teksty prezentują wysoki poziom teoretyczny i stanowią znaczący wkład do analizy funkcjonowania nowego medium".
prof. dr hab. Mirosława Marody, Instytut Socjologii, Uniwersytet Warszawski
"Wprawdzie internet nadal rozwija się szybciej niż stan naukowej refleksji nad nim, jednak badacze zaczynają powoli nadrabiać zaległości, także w Polsce. Mamy już w polskim piśmiennictwie medioznawczym kilkanaście znaczących pozycji, zarysowujących podstawę ogólnej wiedzy o sieci, komunikacji sieciowej i społeczeństwie sieciowym. Re: internet - społeczne aspekty medium dołącza do tego zbioru i wzbogaca go w sposób znaczący".
prof. dr hab. Maciej Mrozowski, Instytut Dziennikarstwa
Uniwersytet Warszawski
źródło opisu: Wydawnictwo Akademickie i Profesjonalne, 2006 [edytuj opis]
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: