Kup książkę [edytuj książkę]

Tam gdzie ty

Gdy marzysz o dziecku za wszelką cenę…

Po dziesięciu latach małżeństwa i długotrwałych bezskutecznych staraniach o dziecko, Zoe i Max Baxter postanawiają się rozstać. Zoe, ku własnemu zaskoczeniu, znajduje szczęście u boku kobiety, Max szuka pocieszenia w kościele. Lecz marzenie o dziecku trwa, i to, co wydawało się być na wyciągnięcie ręki, przeradza się w starcie światopoglądów i przekonań religijnych, w którym nie ma miejsca na sentymenty.

„Tam gdzie ty” to powieść o trudnych, często bardzo bolesnych wyborach oraz o tym, że każdy ma prawo do szczęścia. Ale czy na pewno? Do książki dołączony jest prezent w postaci płyty – każda z piosenek odpowiada jednemu rozdziałowi powieści, ale jak sugeruje autorka, można dowolnie łączyć lekturę z muzyką.

Coś niezwykle ważnego dla książki, a przede wszystkim dla mnie samej, wydarzyło się w mojej rodzinie. Kiedy pisałam „Tam gdzie ty”, mój syn, Kyle, inteligentny i utalentowany nastolatek, przyniósł mi jedną ze swoich szkolnych prac do przeczytania. Był to esej na temat bycia homoseksualistą. Czy wiedziałam, że Kyle jest gejem? Pewne podejrzenia miałam już , gdy miał pięć lat. Ale to była jego osobista rzecz do odkrycia i ujawnienia. Nie byłam tym zaskoczona tylko bardzo się cieszyłam, że to akceptuje, że jest wystarczająco odważny, by być sobą i podzielić się tym z rodziną…
Jodi Picoult o książce "Tam gdzie ty"

Picoult stworzyła kolejny majstersztyk. Wnikliwie analizuje współczesna medycynę reprodukcyjną, pojęcie rodziny oraz najlepsze warunki dla wychowania dziecka.

„People”

Picoult daje nam wgląd w umysły, serca i dusze wszystkich swoich bohaterów i każdego z osobna: postaci z krwi i kości, których nadzieje oraz marzenia nie różnią się od naszych.

BookReporter.com

Powieści Picoult nie zbierają kurzu na nocnym stoliku, czytelnik pochłania je w mgnieniu oka i chce jeszcze. Picoult odważnie podejmuje trudny temat, dając czytelnikowi wiarę w [i]wyższą instancję – nie prawo, Boga czy współczesną medycynę, a zwykłą, ludzką dobroć.
„LA Times”

Picoult stworzyła niebywale zajmujący melodramat z przepysznymi dialogami. Nie mogłem się rozstać z „Tam gdzie ty” przez cały weekend. Opowiadać to ona potrafi.[/i]
„USA Today”

Opowieści Picoult, łączące kwestie bliskie nam wszystkim z tematami z pierwszych stron gazet, zaskarbiły sobie liczne grono zwolenników. W „Tam gdzie ty” szczęśliwe małżeństwo Zoe i Maxa Baxterów rozpada się po serii nieudanych zabiegów in vitro. Niebawem Max zaczyna pić i stacza się na dno – do czasu gdy poznaje pastora wpływowego kościoła ewangelickiego. Zoe dalej prowadzi zajęcia z muzykoterapii – i zakochuje się w kobiecie. Mimo braku funduszy nie porzuca marzeń o dziecku i prosi Maxa o udostępnienie zamrożonych zarodków, na co jednak nie pozwalają mu poglądy (i pastor). Wyrok wyda sąd, lecz ostatnie słowo należy do Picoult, która swym zwyczajem powołuje się na ludzką życzliwość. I właśnie to zapewnia jej miłość czytelników.
„NY Daily News”

Picoult nie stroni od trudnych tematów, tym razem biorąc na warsztat prawa homoseksualistów, medycynę reprodukcyjną i zasady chrześcijańskie. Każe nam rozważyć obie strony medalu, nie szczędząc przy tym efektów specjalnych w postaci zajmującej fabuły i wartkiej akcji. Tłumy fanów będą zachwycone, a kluby czytelnicze znajdą temat do rozmowy na długi czas.
„Library Journal”

„Tam gdzie ty” personalizuje kwestie polityczne, udzielając nam wszystkim niezawodnej lekcji tolerancji.
„Entertainment Weekly”

Powieści Picoult przeważnie skupiają się na kontrowersyjnym temacie z udziałem licznych dramatów, zawirowań i zwrotów akcji. Tym razem autorka bierze na tapetę dwa gorące tematy: bezpłodność i małżeństwo homoseksualne… Mocna i porywająca – o tym się będzie mówić.
„Family Circle”

W swej ostatniej książce Picoult porusza budzący wiele kontrowersji temat praw homoseksualistów… Opowiedziana z perspektywy trojga głównych bohaterów, fascynująca powieść Picoult prześwietla go z każdej strony.
„Booklist”


[edytuj opis]
[dodaj cytat]

Popularne cytaty

"Oto, do czego służą przyjaciółki: sprowadzają człowieka na ziemię. Nikt inny nie powie ci, że masz szpinak w zębach, wyglądasz grubo w dżinsach lub zrzędzisz. One walą prosto z mostu, bez wyrachowania lub szopki, w przeciwieństwie do męża. Mówią prawdę, bo musisz ją usłyszeć, co niczego między wami nie zmienia."
Dodał: nimikina Dodano: 23 I 2012 (ponad 13 lat temu)
+7 0


"—Miej pretensje do Duchampa — odrzekła Zoe. — Wziął pisuar, podpisał i wystawił w 1917 roku jako eksponat pod tytułem „Fontanna”.
— Chyba żartujesz…
— Gdzie tam — dopowiedziała Zoe. – Pięciuset znawców niedawno ogłosiło go najbardziej wpływowym dziełem sztuki.
— Ponieważ wszystko może być sztuką, nawet karton i nocnik, jeśli to postawić w muzeum?
— Owszem. Właśnie tak — potwierdziła z powagą Zoe. — I dlatego zamierzam przekazać muzeum swoją macicę.
— Nie zapomnij o kartonach. I oknie. Całość może nosić tytuł: „Macica z widokiem.”"
Dodał: nimikina Dodano: 23 I 2012 (ponad 13 lat temu)
+2 0


"Do ludzi przyciągają nas szczegóły. Ich życzliwość. Oczy. Uśmiech. To, że potrafią nas rozśmieszyć, kiedy tego potrzebujemy."
Dodał: katie157 Dodano: 18 VII 2012 (ponad 12 lat temu)
+1 0

[dodaj temat]

Dyskusje o książce

Do tej książki nie założono jeszcze ani jednego tematu dyskusji.
[dodaj komentarz]

Komentarze czytelników

Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego komentarza.

Komentarze użytkowników Facebooka

[edytuj informacje]O książce

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Rok wydania: 2012
ISBN: 978-83-7839-013-8
Ocena: 5.27
Liczba głosów: 11
Oceń tę książkę:

Kto dodał książkę do bazy?

Dodał: shczooreczek
13 XII 2011 (ponad 13 lat temu)

[edytuj tagi]Tagi

Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo:

Czytelnicy

Pokaż osoby, które tę książkę:

Przeczytały Planują przeczytać
Lubią Teraz czytają