Jak przygotować się fizycznie i psychicznie do fotografowania?
Jak sfotografować portret oficjalny, a jak prywatny?
Jak najlepiej prezentować zdjęcia?
Jednym z najistotniejszych elementów wyróżniających dobre zdjęcie jest jego kompozycja. Uwiecznienie wartościowych chwil zgodnie z zasadami kompozycji to nie lada wyzwanie. Wszak dobra kompozycja to nie tylko dobre oko i odrobina "tego czegoś" - to przede wszystkim spora dawka wiedzy.
Sięgając po tę książkę, wiedzę masz w zasięgu ręki! Znajdziesz tu ogrom wskazówek, a każda z nich zilustrowana będzie pięknym, idealnie skomponowanym zdjęciem. Już samo przejrzenie książki rozbudzi Twoje natchnienie i dostarczy mnóstwa pomysłów na nowe, lepsze zdjęcia. Publikacja podzielona została na trzy części. Dzięki pierwszej fizycznie i psychicznie przygotujesz się do wykonywania zdjęć. Z drugą poznasz tajniki dobrej fotografii. Dowiesz się, jak kadrować ujęcie, wykorzystać światło i cień, uchwycić głębię oraz zatrzymać ruch. Poznasz uniwersalną zasadę trójpodziału, przesądzającą o dobrej kompozycji zdjęcia, nauczysz się dobierać tło oraz wykorzystywać efekt skali. Odnajdziesz także harmonię kolorów. Część trzecia podpowie Ci, jak wybrać najlepszą formę prezentacji Twoich prac oraz w jaki sposób wykorzystać narzędzia cyfrowej ciemni Adobe Photoshop. Wiedza zawarta w tej książce jest obowiązkowa dla każdego fotografa pragnącego robić niepowtarzalne zdjęcia!
Przygotowanie fizyczne i psychiczne przed rozpoczęciem sesji
Geometria zdjęcia
Zasada trójpodziału
Głębia zdjęcia - perspektywa
Kadrowanie ujęcia
Przejrzystość
Fotografowanie ruchu
Kąt widzenia aparatu
Zdjęcia z perspektywy żaby
Portrety oficjalne, prywatne i środowiskowe
Wykorzystanie światła i cienia
Rodzaje barw
Tytułowanie zdjęć i przygotowywanie podpisów
Adobe Photoshop - cyfrowa ciemnia
Koncepcje fotografowania [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: