Czas na przeniesienie rozwiązań znanych z sieci społecznościowych w realne życie, biznes i relacje między nimi - udowadniają Don Tapscott i Anthony D. Williams w swojej nowej książce „Makrowikinomia. Reset świata i biznesu”, kontynuacji bestsellerowej „Wikinomii”.
Zdaniem autorów wkroczyliśmy w epokę współpracy sieciowej i każdy, kto chce podążać za jej nurtem musi zaakceptować obowiązujące w niej prawa. Pozbyć się instynktu bronienia swojego terytorium. Ponieważ dziś kluczowym dla firm i instytucji nie jest ukrywanie swojej wiedzy, a poszerzanie jej dzięki udostępnianiu innym organizacjom, ludziom i korporacjom. Powinniśmy dążyć do stworzenia kultury współpracy, w której panuje swobodny przepływ pomysłów i informacji. Kultury, w której hierarchia budowana jest nie za pomocą kryterium wieku i doświadczenia a wiedzy i innowacyjności. Kultury, która da szansę na wykorzystanie dużego potencjału „ Pokolenia Netu”, czyli pierwszego w dziejach pokolenia, które rosło razem z techniką cyfrową.
Pojęcie „wikinomia”, które Tapscott i Williams wymyślili w 2006 roku weszło do powszechnego użytku. Wikinomia to działanie oparte na czterech zasadach: otwartości, partnerstwie, współdzieleniu i działaniu globalnym. Rozumiana jako nauka i sztuka masowej współpracy biznesowej, wikinomia ewoluowała do makrowikinomii. I tak jej prawa znalazły zastosowanie nie tylko w biznesie a wszystkich dziedzinach życia społecznego ludzi na całym świecie. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
"Przemyślenia Tapscotta i Williamsa na temat potęgi zbiorowej innowacyjności i otwartych systemów, a także nawoływania do zresetowania instytucji - gospodarczych, oświatowych, rządowych i medialnych - pojawiają się w samą porę. Makrowikinomia inspiruje do rozwoju i pokazuje drogę ku przyszłości. Eric Schmidt, dyrektor generalny Google"
Dodał: bcsm
Dodano: 21 XI 2011 (ponad 13 lat temu)
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: