13-letnia Jorinda postanawia dowiedzieć się, jak to jest z tą demokracją. W związku z tym układa listę rzeczy, które chciałaby zmienić. Rzeczy małych i dużych. Ale od czego zacząć? Z pomocą mamy zapisuje najpierw pytanie: "Gdzie i w jaki sposób podejmuje się decyzje?" Jorinda zaczyna od spraw, które są jej najbliższe, a więc własnej rodziny. Potem przechodzi dalej, wpisując na listę po kolei szkołę, gminę, rząd, Unię Europejską i Organizację Narodów Zjednoczonych. W dalszej części książki razem z Jorindą poznajemy wybitne osoby z różnych części świata, które przyczyniły się do tego, aby świat był lepszy, i które jako cel swojego życia obrały walkę o szacunek dla drugiego człowieka. Zaskakujące jest to, że większość z nich to kobiety i dzieci.
Mała książka o demokracji uczy, co to jest demokracja i prawa człowieka. Odkrywczy i zaangażowany styl sprawia, że książka jest bardzo wciągająca. Zachęca młodego czytelnika do walki o swoje prawa, uświadamiając mu, dokąd może się zwrócić, aby uczynić swój głos słyszalnym. Książkę zaczyna i kończy Konwencja Praw Człowieka ONZ. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: