Marylin Monroe przez jakiś czas mieszkała w domu dziecka. Tam ukształtowane zostały pewne cechy charakteru, które potem wywarły decydujący wpływ na przebieg jej kariery i na życie. Były to m.in.: zamknięcie w sobie, narcyzm, skłonność do eksbicjonizmu, poczucie krzywdy, wewnętrzna pustka, uraza do świata, kompleks niższości, skłonność do konfabulacji oraz wybujała ambicja. Mimo tego nie najszczęśliwszego zestawu, Marylin została wielką gwiazdą, a jej wyjątkowemu urokowi oparło się niewielu mężczyzn. Z pewnością nie należeli do nich: legendarny baseballista Joe DiMaggio, wybitny dramaturg Arthur Miller czy prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy. Marylin Monroe poddała się wielu zabiegom aborcji. Prawdopodobnie dlatego miała problemy z donoszeniem ciąży. Nadużywała środków pobudzających i uspokajających. Przechodziła przez okresy ciężkiej depresji. Kilkakrotnie usiłowała popełnić samobójstwo.
Terapie u znanych psychoanalityków nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Mimo licznych związków, romansów i miłosnych przygód do końca życia (zginęła w tajemniczych okolicznościach, którym autor poświęca ostatni rozdział książki) pozostała osobą bardzo samotną. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: