452 rok n.e.: Attyla, wódz Hunów, szykuje się do ataku na Rzym. Nikt nie jest w stanie go powstrzymać, a jednak Attyla podejmuje decyzję o odwrocie. Cud? Nie, czerwonka. Tak właśnie mikroby ocaliły Cesarstwo Rzymskie. Prawie tysiąc lat później „czarna śmierć" zakończyła epokę średniowiecza, otwierając tym samym drogę renesansowi, zachodniej demokracji i rewolucji naukowej. Niedługo potem zarazki spustoszyły Amerykę, przecierając szlak dla europejskiego podboju kontynentu.
Na przestrzeni dziejów mikroorganizmy kształtowały nasze zdrowie, genetykę, historię, kulturę, politykę, a nawet religię i etykę. Ta książka opowiada o tym, czego dowiedzieli się naukowcy i historycy na temat wszechobecnych związków i zależności pomiędzy zarazkami a ludźmi. Autor skupia się również na wpływie, jaki nasza nieprzerwana relacja z mikrobami może wywrzeć na przyszłość ludzkiego gatunku. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: