"W zachowaniu Łazarza, córki Jaira i młodzieńca z Nain, Kuzak znajdował potwierdzenie, że stan psychiczny w jakim się znalazł, wychodząc nieoczekiwanie z więzienia po czterech latach odbywania kary, nie jest czymś wyjątkowym. Skazany na dwadzieścia pięć lat (art. 148 par. 1; morderstwo z premedytacją) miał pewność, że nie odsiedzi całego wyroku. Przed użyciem kawałka ostrza żyletki, ukrytego przemyślnie w okładce Biblii, z którą przewozili go do więzień w kilku miastach, ratowała Antoniego świadomość, że w każdej chwili (choć tylko noc wchodziła w rachubę) może nieodwołalnie odejść, że dzięki żyletce jest panem swojej niewoli, bo sam decyduje o jej końcu. Odkładał decyzję na jutro, na jutro. Lecz wiedział, że to jutro nastąpi dużo wcześniej nim upłynie dwadzieścia pięć lat. Antoni Kuzak, nieoczekiwanie zwolniony z więzienia, też należał do wskrzeszonych i też nie okazywał z tego powodu radości."
Wielowątkowa powieść R. Sadaja o polskiej codzienności, walce szarego człowieka z korupcją i politycznymi układami, o mafi jnych porachunkach z żydowskim złotem w tle. Zdystansowana, trzeźwa, miejscami bardzo gorzka ocena współczesnych Polaków. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: