Jedyne monograficzne studium o całej twórczości poetyckiej Czesława Miłosza, a zarazem próba opisania światopoglądu poety w połączeniu z poetyką jego wierszy.
Czytelnik poznaje nie tylko szczegółowy rejestr zagadnień i motywów poetyckich, śledzi dialog poety z bliższą i dalszą tradycją, odkrywa jego poetyckie maski i przebrania, czyta analizy i interpretacje poszczególnych wierszy, lecz także przybliża się do tego nieuchwytnego momentu, w którym powstaje poezja.
Aleksander Fiut – jeden z pierwszych miłoszologów, a zarazem jeden z najwybitniejszych znawców twórczości Miłosza – pracował nad tą książką od połowy lat siedemdziesiątych. Rozrastała się ona z biegiem czasu wraz z pojawianiem się kolejnych tomów wierszy noblisty. Autora i Poetę łączył swoisty dialog. Niniejsze wydanie dopełnia całość tekstem o ostatnich tomach poetyckich: Dalsze okolice, Na brzegu rzeki, To, Druga przestrzeń, Orfeusz i Eurydyka, Wiersze ostatnie. [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: