Prezentowana publikacja dostarcza niezwykle interesujących informacji o postawach młodzieży z wybranych miast w Polsce wobec zjawiska narkomanii. Temat ten, jakkolwiek już wielokrotnie przez socjologów podejmowany, zasługuje na stałą uwagę badaczy społecznych. Wzrost liczby młodych osób spotykających się z narkomanią i sięgających po narkotyki powoduje, że należy permanentnie diagnozować rozwój tego zjawiska, szczególnie zaś w tak pogłębiony sposób, w jaki uczynili to autorzy publikacji, nie ograniczający się do skwantyfikowania odsetka respondentów mających kontakt z narkotykami, ale badający głębsze pokłady świadomości zjawiska narkomanii, jak np. wskazanie przez respondentów konkretnych problemów i konfliktów w rodzinie, sprzyjających odurzaniu się narkotykami, czy ocena niektórych opinii związanych z narkomanią, typu "branie narkotyków jest symbolem dorosłości" lub "narkotyk jest lekarstwem na wszystkie choroby". Książka niewątpliwie wzbogaca wiedzę o współczesnym zjawisku narkomanii w Polsce, analizując tak poznawczy i emocjonalny, jak i behawioralny aspekt tego zjawiska.
Poprzez diagnozę zjawiska narkomanii i wnioski praktyczno-wychowawcze z niej wynikające książka ta współgra z krajowym programem przeciwdziałania narkomanii. Będzie ona także przydatna w działalności wychowawczej i profilaktycznej, przywracającej do normalnego życia młodych dotkniętych narkomanią (z Przedmowy). [edytuj opis]
Czytelnicy tej książki polecają
Niestety zbyt mało osób przeczytało tę książkę, aby móc polecić Ci inne publikacje.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: