Autor opisuje jak na przestrzeni ostatnich stu lat zmieniały się rozumienie, reguły i scenariusze randkowania w Polsce, na zachodzie Europy, w Stanach Zjednoczonych, a także Nigerii, Japonii i Indiach.
Jak pisze Piotr Szarota, w historii randkowania jak w soczewce odbijają się najważniejsze przemiany i trendy XX wieku. Demokratyzacja i laicyzacja, rewolucja seksualna i informatyczna, feminizm pierwszej, drugiej i trzeciej fali, emancypacja mniejszości seksualnych, a wreszcie globalizacja i konsumeryzm - wszystko to znajduje swój wyraz w tym, jak randkują kolejne pokolenia. Po skromnym początku w latach 20. wydawało się, że to tylko skandaliczna moda, która szybko przeminie. Nikt się chyba nie spodziewał, że randkowanie tak szybko zawojuje nie tylko Amerykę i Europę, ale także pozostałe kontynenty, a w końcu wkroczy w wirtualny świat Internetu. [edytuj opis]
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: