1974
Jack Unterweger morduje osiemnastoletnią dziewczynę. Wyrok: dożywocie. W więzieniu zaczyna pisać autobiograficzną powieść Czyściec.
1985
Zachwyceni książką austriaccy intelektualiści rozpoczynają walkę o warunkowe zwolnienie Jacka. „Przejrzysty styl Unterwegera i literackie wartości opisu jego dzieciństwa wywarły na mnie ogromne wrażenie” - pisze w liście do sądu Elfriede Jelinek.
1990
Jack zostaje zwolniony z więzienia. Mieszka w Wiedniu i zaczyna pracę jako dziennikarz.
1991
W Wiedniu dochodzi do pierwszego z wielu morderstw prostytutek. W mediach sprawę relacjonuje Jack Unterweger.
Czy ktoś mógłby przypuszczać, że opisywane przez Jacka zbrodnie są jego dziełem?
Losy Jacka Unterwegera to pełna zaskakujących zwrotów akcji historia psychopaty, który oszukał wszystkich - od austriackiego prezydenta poprzez wiedeńskie elity intelektualne do licznych kobiet, które pokochały zresocjalizowanego mordercę. Nikt nawet nie przypuszczał, że popularny pisarz i celebryta prowadził podwójne życie.
Postać Jacka Unterwegera do tego stopnia zainspirowała Johna Malkovicha, że przeniósł jego losy na scenę teatralną w postaci sztuki Infernal Comedy, którą w czerwcu 2011 wystawi również w Polsce.
„Niezwykłe spojrzenie w umysł mordercy”
John Malkovich
Dodano: 01 VIII 2014, 01:12:59 (ponad 10 lat temu)
00
Ta historia jest niezmiernie ciekawa, wciągająca, momentami straszna, bo prawdziwa. Na początku myślałam, że czytanie tej historii będzie ciężkie, jednak myliłam się, gdyż autor prowadzi całość w sposób lekki, wciąga czytelnika w całą historię. Polecam przeczytać, nawet z czystej ciekawości.
Możesz dodawać nowe lub edytować istniejące tagi opisujące książkę. Pamiętaj tylko, że tagi powinny być pisane małymi literami oraz być dodawane pojedynczo: